Bendrumo akcija

Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui

Artėja didžiausia metų šventė - Kalėdos. Ar ruošdamiesi joms, rinkdami dovanėles artimiesiems, sėsdami prie smagaus vaišių stalo susimąstote, jog už baltų ligoninės palatos sienų lieka tie, kuriems sveikata neleidžia būti kartu su savo artimaisiais?
LR Sveikatos apsaugos ministerija bei Valstybinis psichikos sveikatos centras kviečia visas atviras širdis prisijungti prie antrus metus organizuojamos akcijos "Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui". Pernai Valstybinio psichikos sveikatos centro pakviesti Lietuvos vaikai bei suaugusieji gausiai dalyvavo minėtoje akcijoje, kurdami kalėdinius atvirukus, kurie vėliau buvo išdalinti vienišiems, Kalėdų šventes ligoninėse praleidusiems žmonėms. Patyrę, kokį džiaugsmą išgyveno gavusieji šiuos nuoširdžius, kūrybiškus nepažįstamų vaikų kartu su mokytojais ar šeimos nariais sukurtus sveikinimus, nutarėme šią akciją tęsti ir šiais metais.
Kviečiami dalyvauti visi - nuo mažiausių iki garbaus amžiaus žmonių, visi, kurių širdys neabejingos kito jausmams bei išgyvenimams, kurie nori ir gali savo sukurtu darbeliu padovanoti mažytę šventę nepažįstamam, ligos prislėgtam žmogui.

Projekto aprašymas

Tai tęstinė akcija, vykstanti antrus metus. 2006 metais akcijoje "Kalėdinis sveikinimas vienišam žmogui" dalyvavo 82 kolektyvai bei šeimos. Šiais metais prie jos prisijungia LR Sveikatos apsaugos ministerija, skatindama nepamiršti visų žmonių, kurie dėl pačių įvairiausių sveikatos sutrikimų šventes pasitiks gydymo įstaigose.
Nuoširdžiai kviečiame gydymo įstaigas aktyviai įsitraukti į šią Kalėdinę akciją, prašydami pateikti koordinates asmens, kuris priimtų sukurtus atvirukus ir būtų atsakingas, kad šie sveikinimai pasiektų adresatą.
Visų kūrėjų prašome po 5 atvirukus atsiųsti ir į Valstybinį psichikos sveikatos centrą. Jie taip pat bus išdalinti kurios nors ligoninės pacientams.

Darbų grafikas

Gydymo įstaigas informaciją prašome pateikti iki 2007 12 01.
Sveikinimus prašome siųsti ar pristatyti į nurodytas gydymo įstaigas iki 2007 12 20 (sąrašai ir atsakingų asmenų kontaktai)
Sveikinimų įteikimas ligoniams 2007 12 20-12 31.

Projekto misija

Atkreipti visuomenės dėmesį į vienišumo problemą ir paskatinti pilietiniam aktyvumui ir sąmoningumui.

Projekto tikslai

1. Priminti visuomenės nariams, kad jų bendruomenėje yra vienišų žmonių, kuriems jie gali padėti.
2. Atkreipti dėmesį į tai, kad vienišumas - rimta problema, glaudžiai susijusi su rimtomis socialinėmis, psichikos sveikatos problemomis: liūdesiu, depresija, savižudybėmis.
3. Skatinti vaikų ir jaunimo dėmesingumą kitiems, tarpusavio supratimą, bendravimą.
4. Formuoti teigiamas gyvenimo nuostatas.
5. Skatinti būti aktyviais ir pilietiškais žmonėmis.
6. Stiprinti ryšį tarp įvairaus amžiaus žmonių grupių.

Laukiami rezultatai

1. Didėjantis visuomenės sąmoningumas vienišumo, depresijos, savižudybių problemų atžvilgiu.
2. Didėjantis tarpusavio supratimas tarp skirtingų amžiaus grupių.
3. Mažesnis vienišų žmonių izoliuotumas ir vienatvės jausmas per didžiąsias šventes.
4. Akcijai kartojantis ne vienerius metus tikimasi, kad jos dalyviai taps jautresni ir dėmesingesni ne tik prieš didžiąsias šventes.

Akcijos koordinatorė: Janina Utkuvienė, tel.: (8 ~ 5) 267 03 32; (8 ~ 5) 267 03 78, el.paštas: info@vpsc.lt

Registracijos forma atvirukų kūrėjams>>>
Akcijos dalyvių registracija internetu iki 2007 12 17 d.

Užsiregistravusių ligoninių sąrašas>>>