Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Vyko diskusija apie probleminį lošimą

Š.m. gegužės 31 d. Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure vyko diskusija ,,Probleminis lošimas: situacija Lietuvoje ir ES, prevencija ir pagalba“, kurią organizavo Lietuvos Respublikos Seimo Priklausomybių prevencijos komisija, Lošimų priežiūros tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Europos informacijos biuras.

Diskusijos metu buvo pristatytas azartinių lošimų teisinis reguliavimas Lietuvoje ir ES, psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimą probleminiams lošėjams, šiuo metu vykdoma probleminio lošimo prevencijos veikla. Pasidalinta galimybėmis dėl institucijų tarpusavio bendradarbiavimo mažinant azartinių lošimų žalą.

Diskusijos vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=3NA3z_5btkE

Remdamasis Lošimų priežiūros tarnybos duomenimis Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad nuo 2017 m. gegužės 1 d., įsigaliojus Lietuvos Respublikos azartinių lošimų įstatymo pakeitimui, asmenų prašymų neleisti lošti ir dalyvauti nuotoliniuose lošimuose pateikimas įgavo teisinę galią bei pasikeitė iki šiol galiojusi prašymų pateikimo tvarka ir savo veiklą pradėjo Apsiribojusių savo galimybę lošti asmenų registras (toliau – registras). Asmenys, norintys apriboti savo galimybę lošti, nuo 2017 m. gegužės 1 d. Lošimų priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui prašymą gali pateikti vienu iš šių būdų: elektroniniu būdu portale „Elektroniniai valdžios vartai“ (adresu http://www.epaslaugos.lt) tiesiogiai prisijungus ir užpildžius nustatytos formos prašymą, lošimų organizavimo vietoje, kur asmeniui bus suteikta galimybė prisijungti prie portalo „Elektroniniai valdžios vartai“, tiesiogiai atvykus į Lošimų priežiūros tarnybą. Daugiau informacijos www.lpt.lt

Informacija apie pagalbą probleminiams lošėjams galima rasti internete http://nebenoriu-losti.lt/

Anoniminių lošėjų savigalbos grupių veikla norintiems nustoti lošti http://www.anoniminiailosejai.lt/

Primename, kad patologinis potraukis azartiniams lošimams remiantis Tarptautine ligų klasifikacija (TLK-10-AM) yra priskiriamas psichikos ir elgesio sutrikimams. Jis apibrėžiamas dažnai pasikartojančiais potraukio azartiniams lošimams epizodais, kurie taip užvaldo asmens gyvenimą, kad atsisakoma socialinių, darbinių, materialinių ir šeimyninių vertybių bei įsipareigojimų ir vertinamas kaip priklausomybė. Patologinis potraukis žaisti azartinius žaidimus neretai vienu metu pasireiškia kartu su psichikos sutrikimais, t.y. manija, depresija, nerimu, nemiga, vidine įtampa, priklausomybe nuo alkoholio, todėl tikslią diagnozę gali nustatyti tik gydytojas psichiatras.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.