Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

„Kodėl nereikia alkoholio reklamos?“

Visiems žinoma, kad palyginus su kitomis pasaulio šalimis Lietuvoje suvartojama daugiausia alkoholinių gėrimų, ši tendencija vyrauja ir tarp jaunimo. Nemaža dalis gyventojų alkoholį vartoja žalingai. Alkoholio vartojimas sąlygoja sveikatos sutrikimus, invalidumą, net mirtį. O ką kalbėti apie vaikų nepriežiūrą, jų psichinį ir fizinį žalojimą bei skurdą.

Tam, kad išvengti ar bent kiek sumažinti alkoholio vartojimo daromą žalą, Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja paprastas, veiksmingas ir nieko nekainuojančias priemones: alkoholio reklamos draudimą, kainos didinimą ir prieinamumo mažinimą. Mūsų šalyje visiškas alkoholio reklamos draudimas įsigalios nuo 2018 metų sausio 1 dienos. Dalis žmonių paklaus – o kuo čia dėta alkoholio reklama? Ji tik supažindina vartotojus su naujomis prekėmis. Tačiau nėra taip paprasta. Įrodyta, kad alkoholio reklama ypač padeda formuoti teigiamesnes nuostatas į alkoholio vartojimą ir neužsimena apie daromą žalą bei pasekmes. Daugiau apie alkoholio reklamos poveikį bei gudrybes sužinosite vaizdo seminare „Kodėl nereikia alkoholio reklamos?“, kuriame pasisako Nijolė Goštautaitė – Middtun.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.