Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

Susitikimas su Jaunaisiais psichiatrais

susitikimasRugsėjo 7 d. Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė susitiko su Jaunųjų psichiatrų asociacijos prezidentu Edgaru Diržiumi ir valdybos nariais Roku Laurinaičiu bei Aiste Digimaite Leleikiene. Tai jau antrasis susitikimas. Jo metu daugiausiai buvo diskutuota apie pirminės psichikos sveikatos priežiūros organizavimo tvarką, iššūkius su kuriais susiduria psichikos sveiktos centruose dirbančios specialistų komandos. Daug dėmesio buvo skirta neadekvačiai didelių krūvių problemai. Su jaunaisiais specialistais buvo aptarta tai, kad dirbantiems pirminėje sveikatos priežiūroje tenka labai daug laiko skirti rutininiams darbams, tokiems kaip įvairių siuntimų, nukreipimų, pažymų pildymas, profilaktiniai sveikatos patikrinimai. Jaunųjų kolegų nuomone, profilaktiniai patikrinimai yra gana iracionalūs (gydytojas žmogų mato labai trumpą laiką, o bet kurio asmens būklė gali pakisti gana greitai, todėl niekas negali duoti kokių nors garantijų į ateitį iš vienos pusės ir yra labai stigmatizuojantys, ko pasekoje žmonės tiesiog vengia kreiptis į specialistus iš kitos). Buvo sutarta inicijuoti platesnę diskusiją, kurios metu būtų aptarta apskritai profilaktinių sveikatos patikrinimų tvarkos peržiūra.

Jaunųjų psichiatrų nuomone būtina peržiūrėti funkcijų pasiskirstymą tarp pirminių psichikos sveikatos centrų specialistų komandos aktyviau į šį darbą įtraukiant slaugytojus bei socialinius darbuotojus, labiau pasitikint šių komandos narių profesinėmis žiniomis bei sugebėjimais. Susitarta, jog jaunieji kolegos pateiks savo konkrečius siūlymus šiuo klausimu.

Taip pat buvo aptartas pacientų „perimamo“ klausimas. Ypač tais atvejais, kai išrašant iš stacionaro pacientui rekomenduojama nenutraukti gydymo. Nutarta kreiptis į Sveikatos apsaugos ministrą, siūlant patikslinti receptų išrašymo tvarką, numatant, kad stacionare pacientą gydantis gydytojas išrašytų medikamentų tiek, kad jų pakaktų iki vizito pas Psichikos sveikatos centro gydytoją. Be to, siūlyti, kad prieš išrašant pacientą, stacionare dirbantis specialistas (pvz. socialinis darbuotojas ar slaugytojas) aptartų su pacientu jo galimybę apsilankyti pas savo psichikos sveikatos centro gydytoją ir netgi užregistruoti jį planiniam vizitui.

Susitikimas buvo labai aktyvus, šiltas ir geranoriškas. Susitarta reguliariai rengti tokius susitikimus aptarimus ir ateityje.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.