Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Rugsėjo 10 d. - Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

vilniusKaip ir kiekvienais metais, 2017 m. rugsėjo 10 dieną buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena.  Šių metų šūkiu „Tau – minutė, kitam – gyvenimas“ siekiama parodyti, kad kiekvienas gali padėti žmogui, turinčiam minčių apie savižudybę ir kartais reikia visai nedaug, kad išgelbėtum kitam gyvybę.

Šia proga į dviračių žygius susiburia milijonai žmonių skirtingose pasaulio šalyse. Taip pat ir trylikoje Lietuvos miestų vyko jau tradiciniais tapę dviračių žygiai. Šiais metais dviračių žygius organizavo Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių miestų, Ignalinos, Tauragės, Varėnos, Lazdijų, Šakių, Šilutės ir Švenčionių rajonų visuomenės sveikatos biurai. Kaune dviračių žygį organizavo „Jaunimo linija“, o Kupiškyje – Kupiškio savižudybių prevencijos iniciatyvinė grupė. Iš viso Lietuvoje dviračiais nuvažiuota 282 km. Šia gražia iniciatyva Lietuvos žmonės prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos dviračiais aplink pasaulį už savižudybių prevenciją.

Šiai dienai paminėti rugsėjo 9 d. Vilniuje prie Baltojo tilto vyko dviračių žygis, piknikas, žaidimai vaikams ir pokalbiai. Važiuoti dviračiais ir pabūti kartu šeštadienio popietę buvo kviečiami visi, kurie norėjo sužinoti daugiau apie savižudybių problemą, emocinę paramą ir pagalbą. Prisijungė apie 140 įvairaus amžiaus dalyvių, 117 iš jų važiavo dviračiais. Renginį organizavo Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Jaunimo linija,  Vaikų linija ir  VšĮ „Krizių įveikimo centras“.

Dalinamės renginio akimirkomis: 

„Mindami ir piknikaudami mes norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad kartais reikia labai nedaug, jog padėtumėme žmogui, kuris patiria emocinius sunkumus. Tikime, kad šie dviračių žygiai padeda mums visiems atviriau kalbėti apie savižudybę, mažinti jų skaičių, tuo pačiu, tai galimybė prisiminti nusižudžiusius žmones“, – teigia Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička.

Šiais metais Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną lydėjo ir kiti svarbūs įvykiai bei renginiai Vilniuje, Kaune, Kėdainiuose ir Kupiškyje. Jų metu buvo kreipiamas dėmesys į savižudybių prevencijos problemas ir galimus sprendimo būdus.

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.