Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

 

i79rdt4931

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Forumas „Psichikos sveikata skirtinguose gyvenimo tarpsniuose: geroji praktika ir perspektyvos Lietuvoje"

forumasRugsėjo 22 d. Vyriausybės kanceliarijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos rengtame psichikos sveikatos forume „Psichikos sveikata skirtinguose gyvenimo tarpsniuose: geroji praktika ir perspektyvos Lietuvoje" ieškota sprendimų būdų, kaip padėti su psichikos problemomis susiduriantiems žmonėms.

Įvykusio forumo tikslas – paskatinti suinteresuotas visuomenės psichikos sveikatos sutrikimų prevencijos ir gydymo srities grupes įsitraukti į problemų aktualizavimą ir sprendimą, ieškant pažangių sprendimo būdų. Šios viešosios konsultacijos metu sugeneruoti siūlymai visuomenės psichikos sveikatos problemų sprendimui bus įtraukiami į viešojo valdymo institucijų ir kitų organizacijų veiklos planus.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, nors psichikos sveikatos srityje yra dirbama, stengiamasi gerinti paslaugų prieinamumą ir ugdyti žmonių tarpusavio pagalbą, tačiau tobulėti tikrai yra kur. Ši sveikatos apsaugos sritis yra itin svarbi ir norint pasiekti ženklių rezultatų problemas būtina pradėti spręsti nedelsiant.

 

„Įtikinėti politikų psichikos sveikatos svarba jau nebereikia, reikia imti ir spręsti problemas, kurių turime daug. Nauji iššūkiai – visuomenė sensta, sveikatos technologijos sudaro žmonėms galimybes gyventi ilgiau ir išlaikyti prioritetus sveikatos sistemoje yra sudėtinga. Itin svarbu kalbėti apie visų amžiaus grupių psichinę sveikatą – tiek vaikų, tiek paauglių, tiek vidutinio amžiaus žmonių, tiek senjorų", – sakė ministras A. Veryga.

Renginyje dalyvavęs JAV profesorius James Maddux atkreipė dėmesį, kad norint efektyviau spręsti psichikos sveikatos problemas Lietuvoje, reikia imtis inovatyvių priemonių, kurios galėtų pigiau ir daug didesnei žmonių daliai užtikrinti psichikos sveikatos paslaugas. Pasak jo, to galima pasiekti naudojantis interneto suteikiamomis galimybėmis – psichikos sveikatos programėlėmis, elektroninėmis psichologinės terapijos platformomis, video konferencijomis ir terapijos seansais.

Pranešimus skaitė: Prof. dr. Arūnas Germanavičius, Vilniaus universiteto prof. dr. Roma Jusienė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. dr. Nida Žemaitienė, Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas, Doc. dr. Rūta Sargautytė, Prof. James Maddux (George Mason University) ir Bethany Teachman (University of Virginia).

Forumu susidomėjo specialistai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kupiškio, Klaipėdos, Jonavos, Druskininkų, Kaišiadorių, Telšių, Šalčininkų ir kitų miestų. Jame dalyvavo ir visa eilė Valstybinio psichikos sveikatos centro specialistų, o diskusiją grupėje"Moksleivių, patiriančių psichologinį smurtą šeimoje atpažinimas ir pagalba šeimoje" moderavo centro direktorė O. Davidonienė.


Forumo pranešėjų pranešimus galite rasti: čia >>>

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.