i79rdt4931

Prisijunk prie mūsų

nerukysiult

vilkai

trans_logo

i79rdt4931

i79rdt4931

Būk Blaivus
Socialinė reklama


Projektas "Būk Blaivus", skirtas jaunimo žalingų įpročių prevencijai bei blaivybės idėjų sklaidai

buk_blaivus_plakatas_maz

 

2008 m. pradžioje Valstybinis psichikos sveikatos centras paskelbė šalies moksleivių vaizdo klipo konkursą tema "Būk blaivus". Jame dalyvavo moksleiviai iš visos Lietuvos ugdymo įstaigų. Gauti 35 moksleivių kūriniai. Š. m. balandžio 4 d. LR Seime vykusioje konferencijoje buvo paskelbti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai ( nugalėtojų filmukai >>>). Vaikai drąsiai reiškė savo mintis, prašydami suteikti jiems daugiau kūrybinės laisvės, leisti patiems kalbėti apie žalingus įpročius tomis priemonėmis, kurios jiems yra artimos ir suprantamos.
Valstybinis psichikos sveikatos centras inicijavo vaizdo klipų konkurso tąsą ir parengė projektą "Būk blaivus". Prie šios iniciatyvos noriai prisijungė "MTV Networks Baltic", LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Sveikatos apsaugos ministerija, Vilniaus miesto vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Akciją remia interneto dienraštis Bernardinai, laikraštis "15 min." picerijų tinklas "Submarine", naujienų portalas alfa.lt, laikraštis "Vilniaus dienos".

Projektą sudarė 3 etapai:
I etapas - šalies moksleivių videoklipo "Būk blaivus!" konkursas (šis etapas baigėsi š. m. balandžio 4 d., kai buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai).

 

II etapas - moksleivių kūrybinės dirbtuvės. Iš konkurso nugalėtojų buvo suformuota grupė, kuri nuo birželio 30 d. pradeda dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Jos vyks vieną kartą per mėnesį visos vasaros metu. Užsiėmimuose moksleivius kuruos ir jiems vadovaus MTV kūrybinė komanda, psichikos sveikatos specialistai. Kūrybinėse dirbtuvėse vyks diskusijos, situacijų analizė, improvizacijos, tekstų rašymas, filmavimai. Ši grupė kartu su specialistais sukurs profesionalų, tinkamą transliuoti videoklipą "Būk blaivus".Moksleiviai susirinko į kūrybines dirbtuves ir, padedami televizijos „MTV Networks Baltic“ Lietuvoje darbuotojų, mokysis kurti profesionalius klipus, diskutuos, analizuos įvairias situacijas, improvizuos, rašys tekstus.

Reportažai iš MTV Networks Baltic kūrybinių dirbtuvių, vykdant projektą "Būk blaivus":
I reportažas:
 

II reportažas:
 

 

Rugpjūčio 22d. kūrybinų dirbtuvių akimirkos


III etapas - sukurto profesionalaus psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai skirto videoklipo sklaida.

III reportažas:
 

 

Šio projekto idėja buvo pristatyta 2008 m. balandžio 30 - gegužės 3 d. Stambule vykusiame XVIII Tarptautinės vaikų ir paauglių psichiatrų asociacijos (IACAPAP) suvažiavime ir susilaukė susidomėjimo bei neabejotino pritarimo, jog tokie prevencijos metodai yra perspektyvūs ir daug veiksmingesni už jau įprastomis tapusias paskaitas.Daugiau informacijos:

Janina Utkuvienė, tel.267 03 32, 8 698 83944

Jurgita Sajevičienė, tel. 8 686 85815

Valstybinio psichikos sveikatos centro

Informacijos ir ryšių skyrius

 

 
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.