Korupcijos prevencija

Jei Valstybiniame psichikos sveikatos centre susidūrėte su korupcijos atvejais, darbuotojų piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi arba likote nepatenkinti aptarnavimo kokybe, prašome pranešti el. p. info@vpsc.lt arba tel. +370 5 2671811. Bus reaguojama ir į anoniminius pranešimus.

Daugiau apie korupcijos prevenciją >>>

Info ASIS naudotojams

atkurimas100

Valstybinis psichikos sveikatos centras
REKOMENDACIJA VISUOMENĖS INFORMAVIMO PRIEMONĖMS DĖL INFORMACIJOS APIE SAVIŽUDYBES PATEIKIMO

ziniasklSavižudybių tema nuolat patenka į visuomenės informavimo priemones ir žiniasklaidai ne visada pavyksta išlaikyti pusiausvyrą tarp įvykio kaip fakto paskelbimo ir žurnalistų etikos nuostatų bei teisės aktų reikalavimų.

Svarbu suprasti, kad paviešinti savižudžio elgesio pavyzdžiai, detalūs įvykio aprašymai, jo priešistorė gali tiesiogiai paveikti kai kurių asmenų elgesį, paskatinti juos imtis panašių veiksmų. Ypač tai pasakytina apie išgyvenančius psichologinę krizę asmenis, kuriems bet kokia panašaus pobūdžio informacija gali tapti skatinamuoju pavyzdžiu.

Skaityti daugiau...
 
Savižudybių prevencija Olandijoje

Amsterdam 2Gruodžio 5-8 d. Savižudybių prevencijos biuro vadovas Marius Strička ir vyr. specialistė Viktorija Andreikėnaitė viešėjo Amsterdame (Olandijoje), kur susitiko su pagalbos linijos 113 (Zelfmoordpreventie) ir Visuomenės sveikatos paslaugų agentūros (GGD Amsterdam) darbuotojais, ir susipažino su tyrimais, sistema, jų veikla. Tikimės žinias ir naujienas pritaikyti Lietuvoje!

 
Paskelbtas 2017 m. metinis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pranešimas

ntakd pavPsichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir prevencijos politikos formavimas yra grindžiamas nuolatine situacijos stebėsena. Naujai atsirandantys iššūkiai sprendžiami pasitelkiant mokslo įrodymais grįstas, efektyvias ir pasaulyje jau patikrintas veiksmingiausias priemones. 2016 metais Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ketvirtą kartą atliko psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo Lietuvoje tyrimą, kartojamą kas ketverius metus.

Palyginti su praėjusiais laikotarpiais, matoma, kad Lietuvos gyventojai mažiau rūko, o alkoholio vartojimo paplitimas išliko mažai pakitęs. Narkotinių medžiagų vartojimo Lietuvoje tendencijos išlieka nepakitusios, o vartojimo paplitimas yra gerokai mažesnis už Europos vidurkį. Tyrimas patvirtino, kad kanapės išliko populiariausia narkotine medžiaga Lietuvoje, o piktnaudžiavimas receptiniais vaistais – vis dar garsiai neįvardyta, tačiau aktuali problema.

Skaityti daugiau...
 
Vilniuje įvyko 2-oji Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija

n2Gruodžio 1d. Radisson Blu Hotel Vilniuje įvyko 2-oji Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija. Konferencijoje dalyvavo 500 specialistų- psichiatrų, psichologų, socialinių darbuotojų, konferenciją organizavo Vilniaus universitetas, Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras, Vilniaus m. savivaldybė, Vilniaus m. psichikos sveikatos centras. Dalyvius sveikino Vilniaus m. meras R.Šimašius, Seimo narys M.Majauskas, prof.D.Gailienė, dr. P.Skruibis. Ekspertai iš Šveicarijos, Jungtinės karalystės, Velso, Danijos ir Lietuvos pristatė savižudybių intervencijos metodus ilgą laiką suicidiškiems asmenims.

Skaityti daugiau...
 
Kada laisvalaikio pramoga lošti tampa problema

 DSC1184Lapkričio 28 d. Valstybinis psichikos sveikatos centras drauge su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru bei Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos suorganizavo seminarą vaiko sveikatos ir gerovės srityse dirbantiems specialistams „Kada laisvalaikio pramoga lošti tampa problema“. Seminare su skaudžiausiomis vaikų psichikos sveikatos problemomis supažindino, šeimos ir specialistų vaidmenį vaikų psichikos sveikatai stiprinti ir saugoti aptarė Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Onutė Davidonienė, Naujausius ESPAD tyrimus dėl priklausomybės nuo interneto ir galimybes vykdyti azartinių lošimų prevencinę veiklą mokykloje pristatė Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro Psichologijos skyriaus socialinė pedagogė Sandra Valantiejienė.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 39
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.