2-ąja Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferencija
Ketvirtadienis, 23 Lapkritis 2017 15:20

Prieš du metus Vilniaus savivaldybėje pasirašytas Vilniaus savižudybių prevencijos memorandumas. Memorandumas realiai atvėrė galimybes įvairiems prevencijos būdams, kurie iki šiol buvo netaikomi arba taikomi tik epizodiškai. 2017m. gruodžio 1 d. Vilniaus m. savivaldybė, Vilniaus universitetas, Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras ir Vilniaus m. psichikos sveikatos centras Radisson Blu Hotel viešbučio konferencijų centre organizuoja 2-ąją Vilniaus savižudybių intervencijos metodų konferenciją. Bus pristatyti įvairūs praktiškai pasiteisinę ir moksliškai patvirtinti savižudybių intervencijos metodai. Antrojoje konferencijoje susitelkiama ne tiek į pirmąją pagalbą, kiek į pagalbą žmonėms, kurie yra suicidiški ilgą laiką (pvz. save žaloja, mėgina nusižudyti ne vieną kartą). Pristatomos ASSIST, ASSIP programos, mentalizacijos terapijos, dialektinės elgesio terapijos taikymas. CAMS vertinimas. Pranešimus skaitys žymūs specialistai iš Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Velso, Danijos ir Lietuvos.

Konferencijos programa >>>

Dalyvavimas konferencijoje - nemokamas. Registruotis: https://goo.gl/6nC5gM

Numatoma renginio video transliacija You Tube tinkle, nuoroda čia: https://www.youtube.com/watch?v=Sr2wYElbrao&list=PLTZKKMdu2Lv6tQSfVhLqQa0-WsLcyw91p

 
Seminaras diskusija „Smurto bei tyčinio savęs žalojimo registravimas asmens sveikatos priežiūros įstaigose: iššūkiai ir galimybės“
Ketvirtadienis, 23 Lapkritis 2017 13:36

DSC04807Lapkričio 22d. Trakuose, SMLPC Sveikatos mokykloje Savižudybių prevencijos biuras organizavo seminarą diskusiją „Smurto bei tyčinio savęs žalojimo registravimas asmens sveikatos priežiūros įstaigose: iššūkiai ir galimybės“. Seminare 25 sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos specialistai, lygių galimybių plėtros ekspertai pristatė ir diskutavo apie smurtą artimoje aplinkoje, savižalos ir bandymų nusižudyti registravimą, iššūkius siekiant patikimos statistikos ir bendro patikimo žinojimo apie procesus Lietuvoje. Akcentuotas informacijos kodavimas, ir perdavimas tarp institucijų.

Skaityti daugiau...
 
Mokymo programą „Asmens su savižudybės rizika psichosocialinis vertinimas“
Trečiadienis, 22 Lapkritis 2017 16:45

DSC04775Siekdama užtikrinti ankstyvą galimų savižudybių atpažinimą ir kompleksinės pagalbos suteikimą Sveikatos apsaugos ministerija parengė asmens su savižudybės rizika psichosocialinio vertinimo tvarkos aprašą. Ši tvarka nustato psichosocialinio vertinimo paslaugų teikimo reikalavimus ir šių paslaugų organizavimą asmens sveikatos priežiūros įstaigose asmenims su savižudybės rizika. Planuojama, kad šis tvarkos aprašas įsigalios nuo 2018 m. kovo 1 d.

 Siekdami sėkmingo aprašo įgyvendinimo Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuras parengė 4 val. mokymo programą „Asmens su savižudybės rizika psichosocialinis vertinimas“, kuria remiantis organizuojami mokymo seminarai Lietuvos regionuose. Šie seminarai skirti asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistams – gydytojams psichiatrams, gydytojams vaikų ir paauglių psichiatrams ir psichologams.

Skaityti daugiau...
 
Diskusija „Nesižudanti Lietuva: kada?“
Trečiadienis, 15 Lapkritis 2017 11:43

diskusija Lapkričio 8 d. Martyno Mažvydo Nacionalinėje bibliotekoje vyko diskusija pavadinimu „Nesižudanti Lietuva: kada?“

Susitikimo metu buvo nagrinėjamos priežastys, kodėl Lietuvoje yra toks didelis savižudybių skaičius, analizuojamas Verterio efektas bei aptariama, kaip atpažinti ir kaip reaguoti į savižudybei besiruošiančio žmogaus siunčiamus signalus. Renginyje diskutavo Jurgita Jurkutė-Širvaitė (LR Prezidentės inicijuotos kampanijos “Už saugią Lietuvą” ambasadorė, aktorė, laidų vedėja), Valija Šap (savižudybių prevencijos projekto „Kupiškio algoritmas“ įkvėpėja, medicinos psichologė) ir Arūnas Germanavičius (VU MF Psichiatrijos klinikos profesorius, mokslų daktaras).

Skaityti daugiau...
 
Seminaras ,,Kada laisvalaikio pramoga lošti tampa problema?“
Antradienis, 07 Lapkritis 2017 16:14

Valstybinis psichikos sveikatos centras kartu su Lošimų priežiūros tarnyba prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru lapkričio 28 d. sveikatos bei vaiko gerovės srityje dirbančius specialistus kviečia į seminarą ,,Kada laisvalaikio pramoga lošti tampa problema?“, kuris vyks Vilniuje, viešbutyje ,,Conti“, Raugyklos g. 7/2. Seminaras skirtas azartinių lošimų prevencinės veiklos priemonių organizavimo galimybėms aptarti, siekiant stiprinti vaikų psichikos sveikatą.

Seminaro programa.

Dalyvių registracija  iki lapkričio 24 d.

Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į Priklausomybės ligų sk. specialistus tel. 852102815, 852102817

 
Jaunųjų psichiatrų asociacijos konferencija
Antradienis, 07 Lapkritis 2017 14:02

20171104 101213Lapkričio 4 d. vyko Jaunųjų psichiatrų asociacijos konferencija. Jos metu pranešimus skaitė dr. Darius Mardosas (Glostrup Kopenhagos psichiatrijos centro direktorius), dr. Asta Dervinytė-Borganzoni (VU MF Psichiatrijos klinikos lektorė) ir Marius Strička (Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos biuro vedėjas). Pirmieji du lektoriai pristatė psichikos sveikatos priežiūros organizavimą atitinkamai Danijoje ir Italijoje. Abiejų šalių psichiatrijos pagalba organizuojama labai skirtingai, tačiau yra labai svarbu žinoti kitų valstybių patirtį ir rasti tai, ką butų galima pritaikyti savo šalyje. Savižudybių prevencijos biuro vadovas M. Strička savo pranešime pristatė savižudybių statistikos rodiklių dinamiką bei kokių iniciatyvų yra imimasi savižudybių prevencijos srityje bei su kokiais iššūkiais susiduriama. Visus tris programinius pranešimus galite peržiūrėti Jaunųjų psichiatrų asociacijos facebooke: https://www.facebook.com/jauniejipsichiatrai/.

Skaityti daugiau...
 
Seminaras „Savižudybių prevencijos perspektyvos“
Pirmadienis, 06 Lapkritis 2017 11:23

Savižudybių prevencijos biuro Helsinkisvadovas Marius Strička ir vyr. specialistė Viktorija Andreikėnaitė 2017-10-25 – 2017-10-27 lankėsi Suomijoje (Helsinkyje), kur dalyvavo Suomijos nacionalinio sveikatos ir gerovės instituto (THL) organizuojamame seminare „Savižudybių prevencijos perspektyvos“, sėmėsi žinių, klausydamiesi šių pranešimų: Savižudybių prevencija paauglių tarpe – suprasti rizikos veiksnius ir pritaikyti efektyvias intervencijas. Nacionalinės savižudybių prevencijos programos Austrijoje įgyvendinimas: moksliniai faktai ir realybė. Savižudybių mirtingumas ir prevencija Suomijoje. Savižala ir savižudiškas elgesys dviejose airių paauglių kohortose; tyrimai mokyklos ir LGBT bendruomenėse bei bendraudami ir susipažindami su savižudybių prevencijos atstovais iš Suomijos, Švedijos, Estijos bei Pasaulio sveikatos organizacijos. Tikimės žinias pritaikyti savo darbe, Lietuvoje.

 

Save

Save

 
Pradėjo veiklą Respublikinis priklausomybės ligų centras
Ketvirtadienis, 02 Lapkritis 2017 14:12

RPLC logoPagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Vilniaus priklausomybės ligų centro tinklalapiuose pateikiamą informaciją, Valstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad nuo lapkričio 1 d. Lietuvoje, prijungus Kauno apskrities, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio priklausomybės ligų centrus prie Vilniaus priklausomybės ligų centro, pradeda veikti Respublikinis priklausomybės ligų centras su filialais šiuose miestuose.

Skaityti daugiau...
 
SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJA KVIEČIA DALYVAUTI ANTIKORUPCINIŲ INICIATYVŲ ATRANKOJE
Penktadienis, 27 Spalis 2017 12:40

Tarptautinei antikorupcijos dienai (gruodžio 9 d.) paminėti skirtame renginyje, kuris, planuojama, vyks Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose 2017 m. gruodžio 7 d., bus teikiami apdovanojimai už 2017 m. veiksmingas antikorupcines iniciatyvas (veikla (akcijos, renginiai), kurios tikslas — korupcijos prevencija, antikorupciniai projektai, kreipimaisi, siūlymai dėl antikorupciniu nuostatu įteisinimo, kultūros, meno kūriniai, žurnalistiniai ar kiti tyrimai, straipsniai, laidos kovos su korupcija tema, kitos 2017 m. įgyvendintos ar įgyvendinamos korupcijos prevencijos priemonės sveikatos sektoriuje: antikorupciniai projektai, siūlymai dėl antikorupcinių nuostatų įteisinimo, kitos korupcijos prevencijos veiklos ir priemonės, kurias siūloma įgyvendinti sveikatos priežiūros sektoriuje).

Sveikatos apsaugos ministerija organizuoja antikorupcinių iniciatyvų atranką. Atrankoje gali dalyvauti valstybės ir savivaldybės įstaigos, įmonės, organizacijos, privačios sveikatos priežiūros įstaigos, taip pat draugijos, asociacijos bei kitos organizacijos, atstovaujančios pacientų bei medikų bendruomenės interesus, vaistinių preparatų rinkodaros teisės turėtojai, studentų organizacijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys, 2017 m. įgyvendinę ar teikiantys pasiūlymus dėl antikorupcinių iniciatyvų sveikatos sektoriuje įgyvendinimo ateityje.

Skaityti daugiau...
 
2017 m. naujų ASIS naudotojų mokymai
Ketvirtadienis, 26 Spalis 2017 13:16

asis Valstybinis psichikos sveikatos centras 2017 m. gruodžio mėn. 1 d. organizuoja asmenų, kurie kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas stebėsenos informacinės sistemos (toliau - ASIS) naujų naudotojų mokymus.

Mokymai skirti asmens sveikatos priežiūros specialistams, kurie dirba su priklausomais nuo psichiką veikiančių medžiagų vartojimo asmenimis arba tokių asmenų stebėsena (psichiatrams, visuomenės sveikatos specialistams, medicinos darbuotojams, sveikatos priežiūros įstaigų administratoriams, socialiniams darbuotojams, psichologams, slaugytojams bei visų specialybių gydytojams) ir planuoja ar Jiems yra pavesta dirbti, tačiau dar nėra praėję mokymų darbui su ASIS sistema.

Skaityti daugiau...
 
Parengtas elektroninis vadovas Europos šalims apie sveikatos ir socialinį atsaką sprendžiant narkotinių medžiagų vartojimo keliamas problemas
Trečiadienis, 25 Spalis 2017 15:26

health guideValstybinis psichikos sveikatos centras informuoja, kad Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction -EMCDDA) parengė ir š.m. spalio 24 d. pristatė savo interneto puslapyje http://www.emcdda.europa.eu elektroninį vadovą Europos šalims apie sveikatos ir socialinį atsaką sprendžiant narkotinių medžiagų vartojimo keliamas problemas Health and social responses to drug problems: a European guide. Šis vadovas skirtas supažindinti su veiksmais ir priemonėmis, kurių galima imtis norint spręsti su nelegalių narkotinių medžiagų vartojimu keliamas socialines ir sveikatos problemas.

Kaip pažymi EMCDDA vadovas Alexis Goosdell, vienas iš svarbiausių klausimų Europai šiuo metu - naujosios psichoaktyviosios medžiagos. Taip pat tokių ilgalaikių problemų, kaip mirtys, susijusios su opioidų vartojimu ir didelis infekuotumas hepatitu C tarp asmenų, kurie švirkščiasi narkotines medžiagas. Ateityje tikėtinas galimas migrantų ir prieglobsčio prašytojų pažeidžiamumas narkotinių medžiagų vartojimo atžvilgiu. Didėja elektroninės sveikatos metodų svarba narkotinių medžiagų vartojimo prevencijoje, gydyme ir žalos mažinime.

Šis vadovas skirtas tiems, kas susiduria su narkotinių medžiagų keliamomis problemomis iš visuomenės sveikatos pozicijos, sprendžiant tokius klausimus kaip su narkotikais susijusios mirtys, perdozavimas, infekcinės ligos, priklausomybės ir kitos psichikos sveikatos problemos, socialinė atskirtis. Tiems, kas priima sprendimus dėl sveikatos ir socialinių paslaugų asmenims, vartojantiems narkotines medžiagas. Vadove pateikiama informacija apie strateginius dokumentus, gerasios praktikos gaires ir mokslinias įrodymais pagrįstas intervencijas, ar intervencijas, kurios nebuvo tiriamos, bet buvo vertingos praktikoje, teikiamų paslaugų stebėjimo ir veiksmingumo vertinimo rekomendacijos.

Vadovą galima parsisiųsti iš EMCDDA internetinio puslapio:

http://www.emcdda.europa.eu/system/files/publications/6343/TI_PUBPDF_TD0117699ENN_PDFWEB_20171009153649.pdf_en

 

 

Save

Save

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 16
© 2016 Valstybinis psichikos sveikatos centras. Prašome pranešti apie netikslumus.